W Programie:

21. Wakacyjne Podróże Filmowe

OSTATNI TAKI WEEKEND

Godzina projekcji:

21:00

Cennik:

Bilety:
20zł

Rezerwacja biletów:

Na pokazy w Kinie na Tarasie nie prowadzimy rezerwcji miejsc. Bilety można zakupić on-line oraz w kasie kina.

kup bilet on-line


Wyświetl większą mapę

Polecamy:

KINO AGRAFKA
najfajniejsze kino studyjne w Krakowie

KINOKAWIARNIA KIKA
najmłodsze kino studyjne w Krakowie i kawiarnia w jednym

PiraciTeam
jedyna taka kinowa załoga rajdowa

BĘDZIE LEPIEJ

tytuł oryginalny: Une année difficile

reżyseria: Olivier Nakache, Éric Toledano

występują: Pio Marmaï, Jonathan Cohen, Noémie Merlant, Mathieu Amalric

kraj i rok produkcji: Francja 2023

czas trwania: 120'

original language: French

Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Cactus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo. Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.

W filmie w komediowe role brawurowo wcielają się gwiazdy francuskiego kina – Noémie Merlant („Portret kobiety w ogniu”, „Paryż, 13. dzielnica”) i Mathieu Amalric („Oficer i szpieg”, „Grand Budapest Hotel”). „Będzie lepiej” portretuje świat, w którym chcąc coraz więcej, mamy coraz mniej. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę.

„Będzie lepiej” trafia bezbłędnie w najczulsze miejsca współczesnego świata. Ale jego dwaj bohaterowie to nie tylko ofiary drapieżnego kapitalizmu, dzielącej ludzi polityki czy kryzysu klimatycznego. Nakache i Toledano przywracają im sprawczość, a nam wiarę w zasypującą podziały solidarność. Bo nawet z najgorszej opresji uratować nas może globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich.